شارژ ایرانسل

فال حافظ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic
 

دوشنبه 20 فروردین 1397
ن : دکتر مثبت+! نظردونی

کمی تأمل!

کلمات کلیدی : طلا , دلار , بیکاری , ازدواج سفید , طلاق , خودکشی ,


مشکلات معیشتی مردم

در دنیایی که در آن زندگی می کنیم، به دلیل رشد فزاینده قیمت ها و کاهش توان اقتصادی مردم، بسیاری از اقشار جامعه دچار مشکلات اساسی هستند. چاره کار چیزی نیست جز افزایش دستمزد یا کاهش نرخ اجناس به قیمت سابق. با توجه به تجربه ای که در این بیست و چند سال کسب کرده ام افزایش قیمت ها هیچگاه به کاهش آنها ختم نمی شود. البته گاهی ممکن است این افزایش قیمت ها به مدت کوتاهی با اندکی کاهش مواجه شوند. بطور مثال یک کالای 1000 تومانی در طی یک ماه 500 تومان گران می شود و به مدت 2 ماه با 200 تومان کاهش به قیمت 1300 تومان فروخته می شود ، اما بعد از دو ماه مجدداً قیمت آن 1500 تومان یا بالاتر می شود! (گاهی نیز حجم کالا کم می شود!)

مشکلات اقتصادی و بیکاری همواره ستونهای اصلی در مقابل روند افزایش ازدواج و رشد جمعیت هستند. واضح است که در صورت کاهش هزینه های ازدواج، اقبال بیشتری برای این امر بوجود خواهد آمد. در مقابل با افزایش قیمت کالاهایی همچون طلا نه تنها این اقبال کاهش یافته بلکه وسوسه ثروتمند شدن در برخی زنان افزایش می یابد. چرا که در کشور ما مهریه امری مرسوم است و خانواده ها با این بهانه که "کی داده کی گرفته" تعداد سکه ها را تا جاییکه ممکن است بالا در نظر می گیرند. این اتفاق منجر به افزایش طلاق شده و تعداد زنان و مردان مطلقه در کشور افزایش می یابند. از طرف دیگر به دلیل نبود سرمایه لازم بسیاری از جوانان از ازدواج منصرف می شوند. زیرا از داشتن منابع اولیه شروع یک زندگی ساده بی بهره اند. بطور مثال برای خرید یک حلقه باید چند میلیون تومان هزینه کنند و یا برای اجاره مسکن باید حداقل 20 میلیون تومان بپردازند. سایر هزینه های اولیه بماند! با بیشتر شدن این افراد و بدتر شدن شرایط زندگی شاهد گسترش ازدواج سفید و افزایش تعداد زنان و مردان بی قید و شرط در جامعه خواهیم بود و با ادامه این روند "خانواده" در ایران رو به انقراض خواهد رفت! با نبود شرایط زندگی و بدتر شدن شرایط اقتصادی انگیزه ادامه حیات کاهش یافته و روند خودکشی افزایش می یابد. به همین جهت توجه به اقتصاد، بیکاری و معیشت مردم نیاز به برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت دقیقی دارد که فعلاً از آن غافلند!
یکشنبه 19 فروردین 1397
ن : دکتر مثبت+! نظر دونی

مردی در جستجوی یک شغل!این روزها به صفحات نیازمندی‌ها که نگاه می‌کنم، علی برکت الله، همه جور کار هست!آن هم چه کارهایی! کارهایی که می توان آنها را با بیگاری مقایسه کرد! 12 ساعت در روز ۶۰۰ هزار تومان! 

چند ماه پیش جهت دریافت اصل مدرک تحصیلیم به دانشکده دوران کاردانیم رفتم. دانشکده پر بود از دانشجویان جدید و بسیار جوان تر از من. 

همه با امید مشغول ادامه تحصیل بودند, بی آنکه بدانند من نیز روزی با هزاران آرزو روی همان تک صندلی ها نشسته ام و بعد از اتمام دوره کارشناسی ارشدم با معدل بالا, هنوز بیکارم! به یاد آوردم روزی را که من هم مانند آنها چنین بودم! ناگهان یکی از پرسنل قبلی دانشکده مرا دید. به محض دیدنم به سمتم آمد و شروع کرد به سلام و احوال پرسی. می گفت اسمت را به یاد ندارم اما خوب یادم است که هر ترم برای گرفتن تخفیفی که به شاگرد اول ها تعلق می گرفت به بخش حسابداری مراجعه می کردی. کمی صحبتکردیم تا اینکه از شغلم جویا شد. سرم را پایین انداختم. گفت به اتاق آقای زارع برو و فرم حق التدریسی را پر کن. ساعت حدود 10:30 بود که در آنجا حضور یافتم.آقای زارع مشغول خوردن صبحانه بود! حدود ساعت 11 به حضور ایشان رسیدم و درخواستم را به زبان آوردم. آقای زارع مرد بسیار آرامی به نظر می رسید. ایشان فرمودند: 

آیا شرکت یا مکانی برای کسب و کار داری؟
گفتم نه!
فرمودند لااقل سرمایه ای داری که با آن کاری راه بیندازی؟ 
و من باز هم گفتم نه!
فرمودند اولویت ما کسی است که شرکتی داشته باشه که بتواند دانشجوهای ما را شاغل کند! 

و من لحظه ای به این فکر می کردم که واقعا من به دنبال پیدا کردن یک شغل برای خودم می گردم یا اینکه این وظیفه من است که برای چند نفر دیگر نیز شغلی ایجاد کنم!؟ یکشنبه 5 فروردین 1397
ن : دکتر مثبت+! نظرات

گاو نباشیم (1)!

کلمات کلیدی : گاو نباشیم , آتش در جنگل های گیلان , جوج ,


آتش سوزی جنگل های لاهیجان

یعنی واقعا یه عده شعورشون از یه گاو هم کمتره! نصفه شبی یه کاری کردن که ملت خونه هاشونو ول کردن جونشونو در بردن! عزیزی که تشریفتو میاری شمال که از آب و هواش استفاده کنی ولی گند میزنی بهش و بعد از ۱۳ بدر تشریفتو میبری شهرت! آره با تو ام! وسط هوای بادگرمی چه وقت آتیش روشن کردن تو جنگل بود!؟ لااقل بیصاحابو بعد از روشن کردن خاموش میکردی. اون از وضعیت دفع زباله هاتون اینم از جوج زدنتون! 

گندتون بزنه با این فرهنگتون. کی باید یاد بگیریم ما!؟ 

این مملکت تا وقتی که یه عده فقط و فقط به فکر خودشونن درست بشو نیست که نیست.